پولی سر میل لنگ چیست ؟

امروزه اتومبیل جزئی از زندگی هر فردی شده است . تصور زندگی بدون ماشین چیز غیر قابل باوری است و حتی یک روز بدون اتومبیل زندگی کردن برای برخی افراد چیز بسیار غیر عادی است . هر نوع اتومبیل بعد از یک مدت زمانی امکان دارد نیاز به سرویس داشته باشد در این حالت باید از لوازم یدکی اصل و با کیفیت استفاده شود .

امکان دارد قطعه ای از خودرو بر اثر گذر زمان و استهلاک زیاد خراب شده و نیار به تعویض داشته باشد ، در این صورت باید گفت که حتما از قطعات با کیفیت استفاده کنید تا عمر طولانی تری داشته باشند . خرابی یک قطعه می تواند سبب ایجاد اختلال در عملکرد دیگر قطعات اتومبیل شما شود . البته در نطر داشته باشید که اتومبیل بعد از مدتی به سرویس و معاینه فنی کامل نیاز دارد . یکی از قطعه هایی که سالم بودن آن بسیار مهم بوده و کارایی چند قطعه دیگر به آن بستگی داشته است پولی سر میل لنگ می باشد ، که به آن فولی سر میل لنگ هم می گویند .

پولی میل لنگ در اتومبیل های قدیمی :

در اتومبیل های مدل پایین و قدیمی پولی سر میل لنگ جنسی تمام فلزی داشته و کارایی بالایی ندارد . این قطعه در ماشین های قدیمی به هنگام تصادف و ضربه پولی سر میل لنگ ترک بر می داشت و یا یا در برخی اوقات خرد می شد . در ماشین های امروزی طراحی پولی سر میل لنگ جدید تر و پیشرفته تر می باشد . پولی سر میل لنگ در اتومبیل های جدید یک قطعه از جنس فلز – لاستیک و به شکل دایره می باشد . که روی دایره شکاف و شیار هایی وجود داشته که تسمه درون شیار قرار گرفته است .

عملکرد پولی سر میل لنگ باعث حرکت دیگر قطعه ها در اتومبیل می شود ، به عبارتی پولی سر میل لنگ مسئول سبب منتقل کردن قدرت از موتور اتومبیل به واسطه تسمه به دیگر بخش ها همچون واتر پمپ ، دینام کولر ، پمپ هیدرولیک و … می باشد . به عبارتی باعث نیرو گرفتن دیگر قطعات از حرکت آن نیرو می شود . تسمه هایی که به میل لنگ متصل می باشند سبب ایجاد حرکت کاملا یکسان و منظم بین دیگر قطعات اتومبیل می شود و در نهایت باعث تنظیم حرکت قطعات می شود .

در نظر داشته باشید که لاستیک باید در جای خود ثابت باشد تا لرزشی نداشته باشد . در برخی اتومبیل های پیشرفته پولی سر میل لنگ در موتور های آن مجهز به ضربه گیر لاستیکی می باشند که از سایش آن در اثر عملکرد زیاد باعث جلوگیری می شود . البته با توجه به نوع اتومبیل پولی سر میل لنگ متفاوت می باشد . برای هر مدل ماشین پولی سر میل لنگ مخصوص آن خودرو طراحی و تولید می کنند .

در صورت تمایل به مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما میتوانید به بخش ( اخبار و مقالات ) مراجعه فرمایید.

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس سریع کلیک کنید